27 خرداد 1403 2:39 ب.ظ
شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس در یک نگاه​
نگاهی گذرا به فعالیت‌ها

طرح بزرگ تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس بـا سرمایه‌گذاری سه شرکت بزرگ معدنی (شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت ملی مس و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو) در اواسـط سـال ۱۳۹۲ و با تشکیل شرکت تأمین وانتقال آب خلیج فارس؛ فعالیت جدی خود را آغاز نمود.
طرح با هدف تولید ۱.۵ میلیون متر مکعب آب نمک‌زدایی شده در روز از خلیج‌فارس و انتقال آن به سه استان هرمزگان، کرمان و یزد برای مصارف صنایع معدنی مستقر در این استان‌ها، برنامه‌ریزی شد.
با توجه به برآورد سرمایه‌گذاری مورد نیاز و پیش‌بینی حجم عملیات اجرایی مقرر شد این طرح در سه فاز به مرحله اجرا گذاشته شود.
فاز اول طرح با برنامه تولید ۶۰۰ میلیـون متـر مکعب آب نمک‌زدایی شده در روز پس از اخذ مجوز‌های قانونی از سـازمان‌های ذیـربط از جملـه وزارت نیرو، محیط زیست، منابع طبیعی و پدافند غیر عامل به مرحله اجرا گذاشته شد.
سایت بزرگ نمک‌زدایی به وسعت ۱۵۵ هکتـار در ۳۲ کیلـومتری غـرب بنـدرعباس بـه عنوان بزرگترین سایت نمک‌زدایی در ساحل شمالی خلیج فارس؛ تملک، طراحی و هـم اکنـون بخـش عمـده‌ای از آن اجرا شده است.
آب نمک‌زدایی شده در سامانه‌های تصفیه‌ی سایت بندرعباس؛ توسط یک رشته خط لوله‌ی انتقال در کریدوری به طول ۸۳۰ کیلومتر و عرض ۳۰ متر و با پیش‌بینی امکان اجرای خطوط دوم و سوم در طرح‌های توسعه‌ای و ارتفاع حداکثر پمپاژ ۲۷۰۰ متر از مسیر صعب العبور عوارض طبیعی مانند کوهستان‌ها، رودخانه‌های دائمی و فصلی، مسیل‌ها، باتلاق‌ها و رمل‌ها و عوارض و موانع زیرساخت‌های عمرانی دیگر مانند بزرگراه‌ها، راه‌های اصلی و فرعی، راه‌آهن و خطوط مخابراتی و انتقال نفت و گاز و… به مقاصد طرح منتقل می‌شود.

رسانه‌های اجتماعی

پیوندها

اطلاعات تماس

همه حقوق برای شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس محفوظ است.

تماس با ما

درباره ما