18 تیر 1403 7:03 ب.ظ

گزارش پیشرفت پروژه‌های انتقال آب خلیج فارس به معاون اول رئیس جمهور - شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس

در جلسه ای در خصوص بررسی طرح های انتقال آب به ریاست معاون اول رئیس جمهور، گزارشی از میزان پیشرفت پروژه‌های انتقال آب دریای عمان و خلیج فارس به فلات مرکزی و شرق ایران ارائه شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس، دکتر محمد مخبر در این جلسه با اشاره به اهمیت مسئله آب به عنوان یکی از مولفه های قدرت و حاکمیت کشورها در سالهای آینده تاکید کرد: موضوع آب تاثیر اساسی بر معیشت،‌ رفاه و امنیت غذایی مردم دارد و با توجه به دسترسی های ایران به دریا و ساحل در شمال و جنوب کشور و ایجاد یک شبکه انتقال آب سراسری در داخل، بخش بزرگی از مسئله تنش آبی در دولت سیزدهم مرتفع خواهد شد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیرو ، معاون اجرایی رئیس جمهور،‌ مسئولان دستگاه های مربوطه و مدیران عامل بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور و مدیر عامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس حضور داشتند، معاون اول رئیس جمهور از وزرای نیرو و صنعت، معدن و تجارت خواست تا یک طرح جامع برای انتقال آب از دریا در کشور تهیه کنند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: اقدامات دولت در راه اندازی خطوط انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی و استان های پر تنش آبی به عنوان طرح ماندگار دولت سیزدهم در تمامی محافل علمی و نخبگانی کشور یاد می شود که بخش مهمی از این موفقیت و دستاورد دولت سیزدهم به دلیل پیش بینی و تدوین مدل تامین مالی این پروژه ها بود که توانستیم بخشی از این خطوط را به ویژه در شهر یزد بهره برداری کنیم تا جایی که در تابستان سال جاری این شهر با کوچکترین مسئله تنش آبی مواجه نبود.

وی بر ضرورت بهره گیری از فناوری های روز دنیا در زمینه شیرین سازی،‌ انتقال آب دریا و استفاده از آب های نامتعارف تاکید کرد.

در ادامه این جلسه احسان انصاری، مدیر عامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس گزارشی از میزان پیشرفت پروژه انتقال خلیج فارس به فلات مرکزی، آبرسانی به شهرهای رفسنجان، کرمان، یزد و همچنین اقدامات انجام شده برای تسریع پیشرفت این پروژه‌ها ارائه کرد.

 

رسانه‌های اجتماعی

پیوندها

اطلاعات تماس

همه حقوق برای شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس محفوظ است.

تماس با ما

درباره ما