18 تیر 1403 8:16 ب.ظ

تمجید رهبر معظم انقلاب اسلامی از اجرای پروژه‌های انتقال آب - شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس

مقام معظم رهبری اهتمام به اجرای طرح‌های بزرگ و سنگین از جمله انتقال آب دریا را از ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید برشمردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای هیأت دولت سیزدهم، اعتقاد عمیق به توانایی‌های داخلی و اهتمام به اجرای طرح‌های بزرگ و سنگین از جمله انتقال آب دریا را از ویژگی‌های شهید رئیسی دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که آخرین دیدار اعضای دولت سیزدهم بود، به اهتمام ویژه شهید رئیسی به موضوع انتقال آب دریا به راه‌های دور و شهرهایی که مدّتها در انتظار آب بودند، اشاره داشتند و تاکید کردند که با اجرای این طرحها مسئله‌ی آب شُرب و کشاورزی این مناطق حل گردید.

شایان ذکر است اَبَرپروژه نمک‌زدایی و انتقال آب خلیج‌فارس به فلات مرکزی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های زیرساختی کشور، با هدف تامین آب مورد نیاز صنایع و مردم استانهای فلات مرکزی، توسط شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس(واسکو) در حال اجرا است.

شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس(واسکو) خط اول انتقال آب دریا به استان‌های هرمزگان، کرمان و نهایتاً یزد به طول 826 کیلومتر با ظرفیت انتقال 130 میلیون متر مکعب در سال را  اجرا کرده است که پس از افتتاح خط اول انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع فلات مرکزی ایران در سال 1399 و بهره‌برداری موفقیت‌آمیز آن، با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف عالی نظام در خصوص حمایت از تولید و تامین آب پایدار در فلات مرکزی ایران، خط دوم انتقال آب خلیج‌فارس نیز در دستور کار شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس قرار گرفت.

در این راستا‌ شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس با حمایت وزارت صمت، شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر، شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و راهبری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) انتقال آب به شهرهای رفسنجان، کرمان، یزد و شهر علوی در استان هرمزگان را در دستور کار خود قرار داده است.

رسانه‌های اجتماعی

پیوندها

اطلاعات تماس

همه حقوق برای شرکت تأمین و انتقال آب خلیج‌فارس محفوظ است.

تماس با ما

درباره ما